14 maja, na deskach Domu Kultury w Kętach, emocji nie brakowało. Spektakl „NIE-IDEALNI”, przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Mikurdy, autorki scenariusza i reżyserki, został doceniony przez jury, a ogłoszenie wyników wywołało ogromną radość wśród młodych aktorów. Dzieci nie kryły wzruszenia. Po usłyszeniu werdyktu pojawiły się okrzyki szczęścia, uściski i łzy radości.

To sukces, za którym stoi nie tylko talent, ale również systematyczna praca, wiele godzin prób i ogromne zaangażowanie całej grupy. Każdy gest, wypowiedziane słowo i ruch sceniczny były efektem przygotowań, w które dzieci oraz ich reżyserka włożyli mnóstwo serca. Powody do dumy mają rodzice, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, ale także cała społeczność Targanic, która już 25 kwietnia licznie pojawiła się na premierze spektaklu.
Wyjątkowy moment czekał na młodych artystów także po powrocie do Targanic. Gdy dzieci wysiadły z autokaru pod Domem Kultury, zostały powitane przez wzruszonych rodziców gromkimi brawami. Był to obraz radości, wsparcia i dumy z młodych talentów, które właśnie zrobiły ważny krok na teatralnej scenie.
W skład „Ekipki” wchodzą: Nela Bizoń, Michalina Byrdziak, Justyna Chmiel, Alicja Jordanek, Emilia Jordanek, Magdalena Kensiak, Milena Kowalczyk, Patrycja Majerczyk, Zofia Moskwik, Wanda Orgler, Pola Piotrowska, Tymon Piotrowski, Michał Rokowski oraz Marcin Stuglik.
Przed „Ekipką” teraz występ w Nowym Sączu, gdzie młodzi aktorzy zaprezentują się podczas finału BAJDURKA 2026. Wcześniej jednak spektakl „NIE-IDEALNI” będzie można zobaczyć podczas XIX Beskidzkiego Święta Miodu, które odbędzie się 7 czerwca na Placu Mickiewicza w Andrychowie.

Źródło: kultura.andrychow.eu
