Obchody Święta Karpia 2023 w Zatorze, będącego stolicą Doliny Karpia, były dwudniową, pełną zabawy imprezą dla mieszkańców Zatorszczyzny i nie tylko.

Była to już dziewiętnasta edycja tego wydarzenia. Festyn stanowił także okazję do zebrania pieniędzy na pomoc dwuletniemu Bartusiowi Bałysowi:

Tradycyjnie Święto Karpia przyciągnęło nie tylko mieszkańców Zatorszczyzny, ale również okolicznych powiatów, takich jak chrzanowski i wadowicki.

Podczas Święta Karpia tradycyjnie miłośnicy kuchni mieli okazję spróbować różnych wariantów przygotowania karpia i innych specjałów przygotowanych przez utalentowanych mistrzów kuchni oraz koła gospodyń wiejskich. Na zatorskim Rynku odbyło się wielkie gotowanie potraw rybnych, w którym wzięli udział mistrzowie kuchni ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Poza tym były stoiska Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich pod hasłem „Kulinarne Królestwo Karpia Zatorskiego”, a także prezentacje wędzenia i grillowania karpia.

Na scenie wystąpiło wielu artystów, a gwiazdami wieczoru niedzielnego wieczoru zostali autorzy hitu “Ona czuje we mnie pieniądz” czyli ŁOBUZY