Podczas uroczystej gali X edycji Plebiscytu Medycznego, która odbyła się w siedzibie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, ogłoszono laureatów tegorocznego plebiscytu.
Tytuł „Sądeckiego Lekarza/Lekarki” przypadł Annie Wieczorek-Szostak, lekarzowi medycyny rodzinnej z Centrum Medycznego Medikor w Nowym Sączu. W kategorii „Sądeckiej Pielęgniarki/Położnej” nagrodę zdobyła Justyna Pasiut z Oddziału Hematologii Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego. Z kolei w rywalizacji o „Sądecką Przychodnię Przyjazną Pacjentowi” po raz kolejny zwyciężyło Centrum Medyczne Batorego Sp. z o.o. w Nowym Sączu.
Wręczenie nagród i głosowanie
Głosowanie na kandydatów trwało od 24 kwietnia do 7 maja 2026 roku. Dyplomy oraz nagrody laureatom wręczali: Paweł Łabuda — członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, reprezentujący samorząd powiatowy, Jerzy Bochyński — wiceprezes Zarządu Fundacji Sądeckiej, oraz dr n. med. Urszula Cisoń-Apanasewicz — adiunkt Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Nowosądeckiego Tadeusza Zaremby i było okazją do uhonorowania osób oraz placówek medycznych, które zyskały największe uznanie mieszkańców Sądecczyzny.
Fot. Sadeczanin.info