W Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 150-lecia działalności Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. W spotkaniu uczestniczył wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który podkreślił znaczenie placówki dla pediatrii w regionie.
– To już półtora wieku ratowania życia najmłodszych. Szpital św. Ludwika należy do najstarszych i najważniejszych ośrodków pediatrycznych w kraju. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają i angażują się w jego działalność. Życzę kolejnych lat pełnych sukcesów w trosce o zdrowie dzieci – powiedział wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.
Uroczystości i wyróżnienia
Podczas gali wojewoda wręczył dyrektorowi placówki, Stanisławowi Stępniewskiemu, pamiątkową ramę. Przyznano także nagrody „Serce dla dzieci”. Goście mogli obejrzeć jubileuszowy film oraz wysłuchać występów artystycznych: Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego oraz orkiestry „Mała Wieniawa”.
Źródło: malopolska.uw.gov.pl
