Przejdź do treści

Gmina Chełmek partnerem projektu rozbudowy tras rowerowych Aglomeracji Oświęcimskiej

Modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków komunalnych przy ulicach Krakowskiej 16 i Żeromskiego 1 w Chełmku. Chełmek

Gmina Chełmek bierze udział w projekcie pod nazwą „Rozbudowa tras rowerowych po Aglomeracji Oświęcimskiej”, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027. Inwestycja realizowana jest w obszarze priorytetu 7 — Fundusze europejskie dla wspólnot lokalnych, w ramach działania 7.1 IIT wspierającego oddolne inicjatywy miejskie; projekt zakwalifikowano do kategorii D — Trasy turystyczne.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Miasto Oświęcim, a pośród partnerów znajdują się Gmina Chełmek oraz Gmina Oświęcim.

Zakres i cele projektu

Celem projektu jest rozwój i rozbudowa sieci tras rowerowych na terenie aglomeracji, co ma przyczynić się do poprawy dostępności komunikacyjnej, promocji aktywnego wypoczynku i zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu