13 maja 2026 r. Gmina Kozłów zawarła umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na dofinansowanie projektu polegającego na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z gospodarstw rolnych. Prace dotyczą beneficjentów działania A1.4.1 z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła i rozliczyła środki.
Na realizację zadania gmina otrzymała wsparcie w wysokości 36 906,06 zł. W ramach prac odebrano i przekazano do utylizacji 68,68 Mg odpadów zawierających azbest pochodzących z gospodarstw na terenie gminy.
Szczegóły i korzyści dla mieszkańców
Akcja ma na celu poprawę jakości środowiska naturalnego oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez eliminację niebezpiecznych materiałów azbestowych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i środowiska.
Źródło: kozlow.pl
