Przejdź do treści

Gmina Skała uczestniczy w międzynarodowym projekcie na rzecz efektywności energetycznej

Ogłoszenie. Gmina Skała

Gmina Skała, w ramach współpracy ponadlokalnej Stowarzyszenia Otulina Podkrakowska, przystąpiła do projektu współfinansowanego z funduszy europejskich w programie Interreg Rejon Morza Bałtyckiego na lata 2021–2027.

Tytuł projektu: Easy Energy Efficiency solutions for public buildings and small companies in the BSR

Cel i zakres działań

W ramach projektu opracowane zostaną praktyczne, łatwe do wdrożenia oraz nisko- lub bezkosztowe rozwiązania z obszaru efektywności energetycznej. Skupią się one na dwóch kluczowych tematach: poprawie izolacji budynków oraz ograniczeniu zużycia ciepłej wody.

Proponowane działania różnią się od kosztownych inwestycji termomodernizacyjnych, które zwykle pozwalają osiągnąć oszczędności rzędu 30–40% w pojedynczych realizacjach. Rozwiązania opracowywane w projekcie mają przynieść mniejsze, ale łatwiejsze do uzyskania oszczędności — około 5–15% — przy czym ich prostota umożliwia szerokie zastosowanie w wielu budynkach.

Dzięki możliwości wdrażania tych praktycznych rozwiązań w większej liczbie obiektów użyteczności publicznej, gminy mogą uzyskać łączne, istotne redukcje zużycia energii na poziomie posiadanych budynków.

Hashtags na FB: #MadewithInterreg #Climate change #Energy efficiency #Energy transition #Low-carbon #Responsive public services #InterregBSR

Źródło: skala.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu