Na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wadowicach (Decyzja Nr 43/26./NK) gmina Stryszów zawiadamia mieszkańców, że woda pobierana z prywatnego wodociągu Stryszów nie jest przydatna do spożycia.
Zakaz spożywania tej wody obowiązuje do odwołania — może być ona wykorzystywana wyłącznie do celów sanitarnych.
Dostęp do wody pitnej
Mieszkańcy korzystający z tego ujęcia powinni zaopatrzyć się w wodę z innego źródła. Wodę zdatną do picia można pobrać w Stryszowskim Przedsiębiorstwie Wodociągowo-Kanalizacyjnym „Środowisko” w godzinach 7:00–15:00. Dodatkowo na parkingu Urzędu Gminy w Stryszowie zostanie podstawiona beczka z wodą pitną.
Prosimy o śledzenie komunikatów gminy i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych do czasu cofnięcia zakazu.
Źródło: samorzad.gov.pl/web/gmina-stryszow/
