W dniach 14–15 maja 2026 r. Dobczyce goszczą 32-osobową grupę przyjaciół z partnerskiego miasta Versmold. Głównym celem wizyty jest integracja i wspólne spędzanie czasu w naszej gminie.
W ramach programu zaplanowano także wycieczkę do Krynicy, która ma być okazją do bliższego poznania regionu.
Zakwaterowanie i zaangażowanie lokalne
Praktycznie cała delegacja zamieszka u rodzin, które współpracują ze Stowarzyszeniem Partnerstwa Miast w Dobczycach, co ma sprzyjać budowaniu relacji i wymianie doświadczeń.
Organizatorzy wyrażają zadowolenie z przyjazdu gości i liczą na owocne spotkania oraz miłe wspomnienia z pobytu.
Fot. Heike Schmidt — prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Partnerstwa Miast (zdjęcie nadesłane)
Źródło: dobczyce.pl
