🎮🕹️💥🔫 Ubisoft, gigant branży gier, wypuścił betę swojego najnowszego FPSa – xDefiant. Gra to „Ubisoftowe Call of Duty” z lekkim twistem, bo do wyboru jest kilka frakcji (klas postaci), np. tank, healer, pyro i super szpieg. xDefiant zostało dobrze przyjęte przez fanów, premiera pełnej wersji zaplanowana jest na późniejszy termin. Mapy na których będziemy mogli wojować zostaną zaczerpnięte z popularnych światów Ubsota, ale spokojnie powstaną także nowe kompletnie oryginalne. 

—————

🧟‍♂️🌴🏝️ W sklepie Epic Games pojawiła się możliwość zamówienia w przedsprzedaży, długo wyczekiwanej przez fanów gry, Dead Island 2 za 330 zł. Kolejną dobrą wiadomością dla graczy jest dostępność gry Second Extinction 2 (online co-op FPS, w którym wraz ze znajomymi można wymazać historyczne stworzenia – dinozaury – oraz potężne spluwy). Dodatkowo, do końca tego samego dnia, można pobrać za darmo grę Mordhau – jednego z najpopularniejszych średniowiecznych PvP slasherów. Jeśli to nie przyciąga, to jest też opcja co-opa ze znajomymi, by walczyć z hordą przeciwników kontrolowanych przez AI. Można sobie także zbroje i bronie craftować w własnoręcznie zbudowanych okopach na polu bitwy. 

—————

👾🕹️🌳 Już od 18 kwietnia na XBOX GAME PASS będzie dostępna komentowana przeze mnie w zeszłym tygodniu gra akcji i strategii na raz (OMG) – Minecraft Legends. 

—————

⚽️🎮👟 Za to na Amazon Prime Gaming 21 kwietnia kończy się czas na odebranie paczek w FIFA23. Także proszę się śpieszyć. Tak samo, jak kompletnie za darmo jest do odebrania potężny skin Junkrat Circus. 

—————

🧟‍♂️🎮🔫 The Last of Us Part 1 w końcu zaczyna działać. Na Nvidia z serii 30 nie ma już aż tak wielu problemów jak wcześniej, ale ładowanie shaderów do gry wciąż zajmuje okropnie dużo czasu (ok. 30 min!). To wciąż lepiej niż wcześniej, co podobno mogło trwać nawet godzinę. 

—————

🔫💥🌵 Coraz bliżej do premiery CS:GO 2, klasycznej strzelanki od Valve. Dlaczego bliżej? No bo to już w te wakacje, będziemy zamiatać piach z okna na de_dust2!