MICROSOFT I NVIDIA

Na początku roku Microsoft zawarł z NVIDIĄ 10-letnią umowę, która miała umożliwić kompatybilność gier z Xbox PC z usługą GeForce Now. Długo oczekiwane połączenie miało miejsce wczoraj. Wygląda na to, że Microsoft jest bliski przejęcia Activision Blizzard. Właściciel Xboxa zrealizował połączenie usługi z GeForce Now, co oznacza, że tytuły z pecetowej oferty Xboxa trafią do usługi grania w chmurze NVIDII. Już od wczoraj posiadacze subskrypcji mogą cieszyć się grą w Gears 5, a 25 maja do katalogu dołączą również Deathloop, Grounded i Pentiment.

—————-

MORTAL KOMBAT 1

Przedwczoraj oficjalnie zapowiedziano Mortal Kombat 1, a w piątek otrzymaliśmy informacje dotyczące wymagań sprzętowych gry, wraz z publikacją karty produktu na Steamie. Zgodnie z tymi danymi, kolejna część popularnej serii bijatyk nie będzie wymagać wyjątkowo potężnego komputera choć należy pamiętać, że specyfikacja może ulec zmianie przed wrześniową premierą.

Mortal Kombat 1 – minimalne wymagania sprzętowe na PC
Procesor: Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 3 3100 3.6 GHz
Karta graficzna: 4GB GeForce GTX 980 / Radeon RX 470
Pamięć RAM: 8 GB
Miejsce na dysku: 100 GB
System operacyjny: Windows 10 64-bit

Mortal Kombat 1 – zalecane wymagania sprzętowe na PC
Procesor: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz
Karta graficzna: 11 GB GeForce GTX 1080 Ti / 8 GB Radeon RX 5700 XT
Pamięć RAM: 8 GB
Miejsce na dysku: 100 GB
System operacyjny: Windows 10/11 64-bit

Oprócz tego ujawniono również cenę tytułu. Za podstawową wersję Mortal Kombat 1 na Steamie będziemy musieli zapłacić około 300zł. Premiera gry została zaplanowana na 19 września tego roku. Mortal Kombat 1 będzie dostępny na PC oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

—————-

PREZES PLAYSTATION UWAŻA, ŻE GRACZE NIE MAJĄ PROBLEMÓW Z TYM, ŻE FIRMA OPÓŹNIA PORTY NA PC.

Sony planuje wprowadzić więcej gier na PC, ale to nie oznacza zmiany strategii. Japoński gigant nadal będzie oferować swoje najważniejsze tytuły początkowo tylko na PS5, a potem rozważać porty na komputery osobiste. Potwierdzono strategię na najbliższe miesiące i Sony ma zamiar zwiększyć liczbę graczy, którzy będą korzystać z gier PS na PCtach. Niestety, jeśli myśleliście, że firma zdecyduje się na jednoczesne wydawanie gier na PS5 i PC, to niestety przeliczyliście się!(ja wsm też ;c)

Jim Ryan, prezes PlayStation w rozmowie z redakcją Famitsu powiedział, że choć Sony będzie aktywne na rynku PC, to najważniejsze gry single-player będą debiutować początkowo tylko na PlayStation 5. Szef PlayStation uważa, że gracze akceptują opóźnienia w debiutach tytułów.

—————-

DARMO TO BIERE: EPIC GAMES

Death Stranding: Gra stworzona przez Hideo Kojimę, to unikalne i niezwykłe doświadczenie. Wcielamy się w postać Sama Bridgesa, który musi odbudować zniszczony świat, niosąc rozłączone fragmenty przyszłości. Znakomite aktorstwo i innowacyjna rozgrywka tworzą niezapomnianą podróż pełną tajemnic i emocji. W grze możemy spotkać znajome twarze popularnych aktorów

Norman Reedus (The Walking Dead: Daryl Dixon)

Mads Mikkelsen(grał nowe wcielenie Gellerta Grindelwalda w „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” ktore mi sie nie podobało ;C johny wruc porsze, no i prawdopodbnie najbardziej znany z roli Dr Hannibala Lectera w „Hannibal”

Léa Seydoux (znana z Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 „Grand Budapest Hotel” „Spectre” „Piękna” „Żegnaj, królowo” „Mały krawiec” „On a Half Clear Morning” „Piękny poranek” żadnego z tych filmów nie widziałem ale filmweb mówi, że z tego jest znana więc ufam)

Lindsay Wagner (jej nie znam ale starsi ludzie mogą kojarzyć ją z filmów- nie wiem jakich nie obchodzi mnie to xd)

Szymoncjo