Przejdź do treści

Izabela Badowska z Witkowic z trzema tytułami w konkursie Polska Miss Małopolski 2026

Izabela Badowska z Witkowic w gminie Kęty ma za sobą bardzo udany występ w finale konkursu Polska Miss Województwa Małopolskiego 2026. Podczas gali, która odbyła się w Krakowie, 21-letnia reprezentantka powiatu oświęcimskiego zdobyła aż trzy wyróżnienia: Miss Internetu, Miss Publiczności oraz Miss Foto. To jeden z najmocniejszych wyników tego wieczoru i dowód na to, że uczestniczka z Witkowic została zauważona zarówno przez publiczność, internautów, jak i osoby oceniające jej pracę przed obiektywem.

Izabela ma tym samym szansę na tzw. Zieloną Kartę, która upoważnia do uczestnictwa w finale Miss Polski

W ostatnią niedzielę odbyły się gale finałowe konkursów Polska Miss Województwa Małopolskiego 2026, a także Miss i Mister Beskidów. Regionalne konkursy piękności przyniosły sporo sukcesów reprezentantkom powiatów suskiego, oświęcimskiego i wadowickiego. W Krakowie o tytuły rywalizowały 42 młode kobiety i dziewczęta. W głównej kategorii Polska Miss Województwa Małopolskiego wystąpiło 26 kandydatek, natomiast o koronę najpiękniejszej nastolatki walczyło 16 uczestniczek.

Najważniejszy tytuł wieczoru, czyli koronę Polskiej Miss Województwa Małopolskiego, zdobyła 19-letnia Faustyna Polak ze Stryszawy w powiecie suskim. To ona będzie reprezentować Małopolskę podczas ogólnopolskiego finału konkursu Polska Miss. Bardzo mocno zaznaczyła się jednak również obecność Izabeli Badowskiej z Witkowic. Długowłosa blondynka z gminy Kęty wróciła z Krakowa z trzema tytułami, co pokazuje, że jej występ był jednym z najbardziej zauważalnych podczas gali.

Szczególne znaczenie mają tytuły Miss Internetu i Miss Publiczności, ponieważ są one bezpośrednio związane z odbiorem uczestniczki przez osoby śledzące konkurs oraz publiczność obecną podczas wydarzenia. Z kolei tytuł Miss Foto wskazuje, że Izabela Badowska bardzo dobrze odnalazła się również przed aparatem, co w świecie konkursów piękności i modelingu ma duże znaczenie. Zdobycie trzech wyróżnień w jednym finale to rezultat, który z pewnością może otworzyć jej drogę do kolejnych sesji, projektów i występów.

Podczas krakowskiej gali wysoko uplasowały się także przedstawicielki powiatu wadowickiego. W konkursie Polska Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego 18-letnia Martyna Mucha z Zebrzydowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska zdobyła tytuł pierwszej wicemiss. Jeden z tytułów trafił również do 15-letniej Oliwii Polak ze Spytkowic, która została trzecią wicemiss.

Tego samego dnia w Bielsku-Białej odbyła się gala Miss Beskidów, przygotowana w baśniowej oprawie. Tam główny tytuł zdobyła kolejna reprezentantka powiatu oświęcimskiego – 18-letnia Emilia Bęcka z Brzeszcz. Choć konkurencja była mniejsza niż w krakowskim finale, poziom wydarzenia oceniono wysoko.

Dla Izabeli Badowskiej finał Polska Miss Województwa Małopolskiego 2026 zakończył się potrójnym sukcesem. Reprezentantka Witkowic nie zdobyła głównej korony, ale trzy tytuły przyznane podczas jednej gali sprawiają, że jej występ trudno uznać za drugoplanowy. To wyróżnienie nie tylko dla niej samej, ale również dla Witkowic, gminy Kęty i całego powiatu oświęcimskiego.

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="900"]
Menu