Przejdź do treści

Jakub Kuryło mistrzem świata w sprintach U-23

Jakub Kuryło MISTRZEM ŚWIATA w sprintach!. Gmina Brzesko

Jakub Kuryło, reprezentujący BOSiR, zdobył złoty medal w sprincie w kategorii U-23 podczas kręglarskich mistrzostw świata, które odbyły się w austriackim Schwaz. Zwycięstwo zapewniło mu tytuł mistrza świata w tej konkurencji.

Szczegóły dotyczące sukcesu zostaną podane wkrótce.

Dotychczasowe osiągnięcia

Kilka dni wcześniej informowaliśmy o ostatnich triumfach naszego zawodnika. Jakub Kuryło wywalczył tytuł wicemistrza Polski podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski mężczyzn rozgrywanych w Tarnowie Podgórnym. Jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych kręglarzy klasycznych młodego pokolenia i regularnie zajmuje czołowe pozycje w zawodach, w których uczestniczy.

Ma na koncie liczne medale w imprezach lokalnych oraz otrzymał stypendium od Burmistrza Brzeska za wybitne osiągnięcia sportowe. W ubiegłym roku zdominował Mistrzostwa Polski Juniorów w Sierakowie, wracając z trzema złotymi medalami — w rywalizacji indywidualnej, parach oraz w drużynie.

Dobre występy na krajowych torach szybko zaowocowały sukcesami za granicą: Kuryło dotarł do finału Mistrzostw Świata U-23 na Słowacji, a następnie wystąpił na kolejnych zawodach w austriackim Schwaz, gdzie sięgnął po złoto.

grafika: facebook.com/TORYwolne

Źródło: brzesko.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu