Przejdź do treści

Jakub Kuryło wicemistrzem Polski w kręglarstwie klasycznym

Jakub Kuryło Indywidualnym Wicemistrzem Polski. Gmina Brzesko

Jakub Kuryło wywalczył tytuł wicemistrza kraju podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski mężczyzn, które w miniony weekend odbyły się w Tarnowie Podgórnym.

W rywalizacji uczestniczyło szesnastu najlepszych zawodników wyłonionych w eliminacjach rozegranych dwa tygodnie wcześniej we Wronkach. Kuryło był jedynym przedstawicielem BOSiR-u wśród finalistów.

Droga do finału

Turniej po raz pierwszy odbył się w systemie pucharowym (KO), co oznaczało, że zwycięzca musiał w ciągu dwóch dni pokonać czterech rywali. W drodze do finału Jakub pokonał Jędrzeja Michalaka (KS Start Gostyń), Michała Szulca (SKK Polonia 1912 Leszno) oraz Marcina Grzesiaka (KK Wrzos Sieraków). W decydującym meczu uległ jednak doskonale dysponowanemu Dawidowi Strzelczakowi (Alfa Vector Tarnowo Podgórne).

Kuryło należy do najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia kręglarskiego, regularnie plasując się w czołówce imprez, w których bierze udział. Jest wielokrotnym medalistą zawodów regionalnych i stypendystą Burmistrza Brzeska za wybitne osiągnięcia sportowe.

Na krajowej arenie Jakub triumfował w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów w Sierakowie, zdobywając tytuł mistrza indywidualnego oraz dwa srebrne medale w parach i drużynie. Dobre wyniki zaowocowały też występami międzynarodowymi — dotarł do finału Mistrzostw Świata U-23 na Słowacji, a wkrótce razem z Gabrielem Zastawnikiem wystąpi na kolejnym czempionacie w austriackim Schwaz.

Źródło: brzesko.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu