„Nie zastąpi Ciebie nikt”- to tytuł koncertu, który odbędzie się w Wadowicach już 2 kwietnia (niedziela) w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Dowiadujemy się, że wybiera się tam premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński.

Widowisko jest organizowane przez Telewizję Polską, Polskie Radio Program I, gminę Wadowice oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Wydarzenie rozpocznie się modlitwą o godzinie 17:30. Natomiast o 18:00 odbędzie się czuwanie transmitowane przez TVP1. Będzie można zobaczyć mnóstwo artystów polskiej sceny muzycznej. Wystąpią m.in. Edyta Górniak, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Sound’n’Grace i Halina Mlynkova.
O godzinie 20:00 w wadowickiej bazylice odbędzie się msza święta.

„Obrona” św. Jana Pawła II związana jest z materiałem Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”, który wyemitowano na antenie TVN24, z którego treści wysnuć można domniemanie, że Karol Wojtyła, zanim jeszcze został papieżem Janem Pawłem II, miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych wśród księży i co najbardziej kontrowersyjne- ukrywać je.