Przejdź do treści

Jest kolejna szansa na dentystę w Targanicach. NFZ ogłosił nowy konkurs

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił dodatkowy konkurs ofert dotyczący leczenia ogólnostomatologicznego na terenie gminy Andrychów. To ważna informacja szczególnie dla mieszkańców Targanic, gdzie od blisko dwóch miesięcy trwa walka o przywrócenie kontraktu na leczenie stomatologiczne dla dorosłych.

Postępowanie zostało ogłoszone 15 maja 2026 roku. Oferty można składać do 29 maja, natomiast otwarcie ofert zaplanowano na 2 czerwca. Konkurs dotyczy świadczeń ogólnostomatologicznych realizowanych w gminie Andrychów. Wartość zamówienia na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2026 roku wynosi maksymalnie 89 343,90 zł. Umowa ma obowiązywać do 30 kwietnia 2031 roku.

O sprawie od dłuższego czasu mówi radny Rady Miejskiej w Andrychowie i sołtys Targanic Sławomir Jończy. Jak podkreśla, to efekt wielu działań i interwencji prowadzonych w różnych instytucjach.

– Niezmiernie cieszę się, że został ogłoszony przez NFZ dodatkowy konkurs na leczenie ogólnostomatologiczne w gminie Andrychów. Od marca jako sołtys Sołectwa Targanice i radny Rady Miejskiej w Andrychowie walczę o przywrócenie kontraktu na leczenie stomatologiczne osób dorosłych w Ośrodku Zdrowia w Targanicach. Ten konkurs to właśnie szansa na to – mówi Sławomir Jończy.

Jak przypomina radny, to już drugi dodatkowy konkurs ogłoszony przez NFZ. Poprzednie postępowanie wygrała firma z Krakowa, która uruchomiła gabinet w szkole w Sułkowicach-Bolęcinie.

– Mimo to nie poddałem się i szczęśliwie jest drugi dodatkowy konkurs. Szereg pism kierowanych do NFZ, Rzecznika Praw Pacjenta, kontakty z Urzędem Wojewódzkim, rozmowy z wieloma osobami i udało się doprowadzić do kolejnego konkursu – dodaje.

Radny podziękował również przewodniczącej Rady Miejskiej w Andrychowie Ewelinie Szypule za wsparcie prawne w sprawie.

– Pragnę bardzo podziękować za pomoc prawną Przewodniczącej Rady Miejskiej pani Ewelinie Szypule, która pomaga w tej kwestii od samego początku. Proszę wszystkich o trzymanie kciuków aby rozstrzygnięcie konkursu było pomyślne dla Ośrodka Zdrowia w Targanicach – podkreśla.

Z dokumentów opublikowanych przez Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ wynika, że rozstrzygnięcie konkursu ma zostać ogłoszone 23 czerwca 2026 roku.

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu