Przejdź do treści

Jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia „Kossowa od Nowa” w parku w Kossowej

10-lecie Stowarzyszenia „Kossowa od Nowa” świętowano 30 maja 2026 r.. Brzeźnica

Mieszkańcy Kossowej oraz goście spotkali się wokół letniej sceny w parku, by wspólnie świętować okrągły jubileusz. Uroczystość rozpoczęto od wspólnej modlitwy; w maju tradycyjnie odbywa się w tym miejscu msza św. odprawiana przez proboszcza z parafii w Tłuczani.

Popołudnie upłynęło w rekreacyjnym charakterze — na uczestników czekała muzyka, integracyjne konkursy, liczne rozmowy oraz poczęstunek, w tym potrawy przygotowane w kociołkach.

W imieniu samorządu gminy Brzeźnica wraz z przewodniczącą Rady Gminy Jadwigą Kozioł, wiceprzewodniczącym Adamem Kutermakiem oraz radną Katarzyną Tylek złożono gratulacje z okazji dziesięciolecia działalności Stowarzyszenia „Kossowa od Nowa”. Dziękowano za dekadę pracy i współdziałania na rzecz lokalnej społeczności.

Inwestycje i perspektywy

Zauważono, że zeszłoroczne inwestycje samorządowe przeprowadzone we dworze i parku w Kossowej dobrze wpisują się w rozwój miejsca i uwidaczniają jego potencjał. Nowe warunki oraz zintegrowana społeczność stwarzają szansę na dalszy rozwój i organizację kolejnych inicjatyw.

Życzono członkom Stowarzyszenia oraz sołtysowi i radzie sołeckiej wielu pomysłów oraz satysfakcji z pracy społecznej. Podkreślono nadzieję, że zadbany, zielony teren stanie się miejscem wypoczynku dla mieszkańców całej gminy Brzeźnica, a otwartość na gości będzie służyć organizacji wydarzeń z poszanowaniem przyrody.

Bogusław Antos
Wójt Gminy Brzeźnica

Źródło: brzeźnica.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu