20 maja 2026 roku w Gminie Osiek odbyła się uroczystość z okazji jubileuszy małżeńskich. Małżonkowie, którzy zawarli związek w 1975 roku, otrzymali „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Odznaczenia wręczył Wójt Gminy Osiek Marek Jasiński, któremu towarzyszyli Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Bańdur oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Luranc.
Przebieg uroczystości
Wójt Marek Jasiński złożył jubilatom życzenia dalszych lat w zdrowiu i spokoju, dziękując jednocześnie za ich zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności, wychowanie następnych pokoleń oraz pielęgnowanie rodzinnych tradycji.
Spotkanie było okazją do podkreślenia wartości trwałej miłości, wzajemnego szacunku i silnych więzi rodzinnych.
W sumie 21 par świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego, jedna para obchodziła 60-lecie, a dwie pary — 65-lecie wspólnego życia.
Jubilaci obchodzący 50-lecie pożycia małżeńskiego:
Irena i Józef Baścik,
Dorota i Adam Brańka,
Maria i Kazimierz Domasik,
Stanisława i Jan Heród,
Helena i Józef Kasperek,
Bernadeta i Adam Kawczak,
Wanda i Tadeusz Kolasa,
Rozalia i Stanisław Kusak,
Janina i Czesław Luranc,
Maria i Józef Matuła,
Barbara i Stanisław Mirocha,
Irena i Jan Muś,
Teresa i Ludwik Nowak,
Jadwiga i Marek Patyna,
Maria i Antoni Poźniak,
Zofia i Jan Rusin,
Maria i Krzysztof Szkot,
Krystyna i Zdzisław Tlałka,
Elżbieta i Roman Trojak,
Bernadeta i Kazimierz Żmuda,
Maria i Józef Żurek.
Jubilaci obchodzący 60-lecie pożycia małżeńskiego:
Maria i Stanisław Baścik.
Jubilaci obchodzący 65-lecie pożycia małżeńskiego:
Aniela i Władysław Tobiczyk,
Barbara i Józef Bujarek.
foto. Sylwia Jończy Fotografia
Źródło: osiek.pl
