Przejdź do treści

Julia Jawień z Myślenic zdobywa srebro Mistrzostw Świata Dywizji C i awansuje do Dywizji B

Reprezentantka Polski w curlingu, Julia Jawień z Myślenic, wróciła z Lublany z dużym sukcesem. Razem z drużyną wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata Dywizji C oraz zdobyła prawo gry w listopadowych Mistrzostwach Świata Dywizji B.

Turniej odbywał się w stolicy Słowenii. Polki od początku turnieju prezentowały wysoką formę — w fazie grupowej zwyciężyły Finlandię 13:4, Hiszpanię 9:8, Monako 16:3 i Anglię 8:5. Spotkanie z Serbią zakończyło się walkowerem, a jedyną porażkę zanotowały w meczu z Francją 5:6.

Przebieg fazy pucharowej

Drugie miejsce w grupie dało ekipie szansę walki o medale. W półfinale Polki stoczyły emocjonujący mecz z Austrią i zwyciężyły po dogrywce 5:4. Kilka godzin później w pojedynku o srebro nie dały szans Słowacji, pokonując ją 9:3.

W skład zespołu medalowego weszły: Marietta Dąbrowska, Magdalena Herman, Julia Jawień, Marta Szeliga Frynia oraz Marta Pluta. Drużynę prowadził trener Maciej Cesarz.

– To wspaniała wiadomość i ogromny sukces Julii. Cieszę się, że Myślenice były jednym z partnerów wyjazdu reprezentacji Polski do Lublany. Gratuluję świetnego wyniku całemu zespołowi. Trzymamy kciuki za kolejne udane występy — powiedział burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu