Andrychowski Klub jazzowy 69 zaprasza na koncert Sławek Pezda Quartet.

Klub jazzowy 69 zaprasza w piątek (8.09) o godzinie 20:00 do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na koncert zespołu Sławek Pezda Quartet składzie: Sławek Pezda – saksofon tenorowy, Mateusz Gawęda – fortepian, Alan Wykpisz – kontrabas oraz Grzegorz Pałka – perkusja.

Tribute to Tenor Legends to początkowo cykl koncertów, który powstał w 2019 r. we współpracy z Maćkiem Węglarzem i klubem Harris Piano Jazz Bar w Krakowie. Seria ta została poświęcona twórczości najwybitniejszych saksofonistów tenorowych, którzy zainspirowali wiele pokoleń muzyków i słuchaczy. Każdy z koncertów był szansą na zapoznanie się z muzyką gigantów saksofonu, a także możliwością wysłuchania znakomitych gości zapraszanych przeze mnie na każde z tych wydarzeń. Po kilku koncertach cyklu, dzięki Pawłowi Koźmińskiemu, powstała idea nagrania albumu podsumowującego dotychczasowe koncerty oraz (jak się finalnie okazało) wychodząca znacznie poza nie. Premiera płyty „Tribute to Tenor Legends” odbyła się 19 listopada 2022 roku w tym samym miejscu gdzie odbyły się koncerty z tej serii, czyli w krakowskim klubie Harris Piano Jazz Bar. Na płycie znalazło się osiem kompozycji saksofonistów tenorowych, których twórczość i stylistyka jazzowa jest najbliższa mojemu sercu. Płytę można podzielić na dwie części: pierwsze cztery utwory można określić bardziej jako mainstreamowe, klasyczne granie, zaś kolejne cztery to podróż w dalsze zakątki jazzu modalnego, free jazzu czy swobodnej improwizacji. Stworzenie albumu z muzyką legend saksofonu tenorowego to niełatwe zadanie. Naszym zamysłem było zachowanie klimatu twórczości poszczególnych artystów oraz nadanie całości nowego, świeżego tonu. Niektóre utwory są celowo dość bliskie oryginałowi, inne zaś nieco bardziej od niego odbiegają.

Zespół tworzą jedni z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej i improwizowanej.

Ceny biletów: 50 złotych (przedsprzedaż), 60 złotych (w dniu koncertu).
Sprzedaż biletów: KASA MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, mail: mdk@kultura.andrychow.eu
Bilety online: KUP BILET

Serwis informacyjny Wrzuc.info jest patronem medialnym wydarzenia.