W środę (8.11) starosta Powiatu Wadowickiego Eugeniusz Kurdas, wspólnie z wicestarostą Beatą Smolec uczestniczyli w otwarciu Komisariatu Policji w Brzeźnicy. Tym samym w powiecie funkcjonują już trzy komisariaty Policji- w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i właśnie w Brzeźnicy a także dwa posterunki Policji – w Spytkowicach i Lanckoronie

W facebookowym poście na stronie Powiatu Wadowickiego czytamy:

“Ten post jest o tym, że warto mieć marzenia Otóż, gdy w połowie maja tego roku nasi samorządowcy uczestniczyli w przekazaniu nowego radiowozu dla Posterunku Policji w Brzeźnicy, po cichu (podobnie jak inni uczestnicy tamtego wydarzenia) marzyli, że tenże posterunek zamieni się w komisariat. Dziś ta idea oficjalnie się zmaterializowała”

Co ta zmiana oznacza w praktyce? M.in. znaczne zwiększenie liczby etatów, co w sposób oczywisty przekłada się na możliwość szybszego i skuteczniejszego prowadzenia działań policyjnych.

„We wszystkich ankietach, sondażach, badaniach Polacy wskazują na bezpieczeństwo jako największą wartość. Dlatego dobrze, że Policja w naszym powiecie rozwija się i wzmacnia. W obecnych czasach służby mundurowe muszą dysponować nowoczesnym sprzętem i liczbą etatów na tyle dużą, aby móc w pełni profesjonalnie realizować swoje zadania. Przede wszystkim zaś muszą być na tyle blisko mieszkańców, by czuli się jak najbezpieczniej. Tak dzieje się w Brzeźnicy – mojej miejscowości. To dla mnie powód do dumy i wielkiego zadowolenia”mówił podczas dzisiejszego spotkania starosta Eugeniusz Kurdas.