Przejdź do treści

Konferencja w Krakowie o profilaktyce raka i czerniaka skóry

Profilaktyka nowotworów skóry tematem konferencji w Krakowie. Małopolska

W auli Komendy 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie zorganizowano spotkanie poświęcone zapobieganiu chorobom nowotworowym, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka skóry. W wydarzeniu uczestniczyła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Pod hasłem „Jak chronić się przed zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka lub czerniaka skóry?” konferencja zgromadziła młodzież szkolną, studentów oraz nauczycieli. Eksperci zwracali uwagę na znaczenie profilaktyki i edukacji zdrowotnej oraz na codzienne nawyki, takie jak ochrona przed słońcem, regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta.

Profilaktyka i świadomość zdrowotna

„Obecność licznych młodych osób pokazuje, że temat profilaktyki staje się dla nich istotny i świadomy. Wiedza zdobyta podczas spotkania jest ich najlepszą ochroną. Jako administracja rządowa wspieramy takie inicjatywy, ponieważ kształcenie zdrowych nawyków to inwestycja przynosząca realne korzyści dla zdrowia” — podkreśliła wicewojewoda Elżbieta Achinger.

W konferencji wzięli udział także m.in. Andrzej Hawranek, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno‑Epidemiologicznej w Krakowie, oraz małopolski wicekurator oświaty Artur Pasek.

Źródło: malopolska.uw.gov.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu