Netflix zapowiadał już od jakiegoś czasu, że chce skończyć z tzw współdzieleniem kont. Co to oznacza? Serwis rozpoczął wysyłanie wiadomości do swoich użytkowników, którzy mają konta z kilkoma profilami i i nie korzystają z platformy w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

Pojawiły się również informacje o wspólnym wi-fi (czyli profile będą aktywne jedynie, kiedy będą połączone z jedną siecią wi-fi) oraz o kilkudniowym okresie, kiedy będziemy mogli korzystać z Netflixa poza domem.

W tym tygodniu Netflix zaczął przesyłać subskrybentom w Polsce, maile z informacją o opłacie za współdzielenie konta z innymi użytkownikami.

Aktualnie możecie otrzymać następującą wiadomość „Konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu — w domu, poza domem czy na urlopie — i skorzystać z nowych funkcji, takich jak >>Przenieś profil<<oraz >>Zarządzaj dostępem i urządzeniami<<„ — czytamy w mailu

Użytkownika spoza gospodarstwa domowego można dodać do subskrypcji, ale za dopłatą – 9,99 zł miesięcznie.

Nie ma się co dziwić, że użytkownicy są oburzeni