W minioną sobotę krakowskie biuro paszportowe przy ul. św. Sebastiana zostało otwarte dla zainteresowanych, którzy mogli złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument. Z tej możliwości skorzystało niemal 230 osób.
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar zwrócił uwagę, że okres letnich wyjazdów sprzyja podróżom zagranicznym, dlatego warto wcześniej sprawdzić ważność paszportu i w razie potrzeby złożyć wniosek z odpowiednim wyprzedzeniem. Podziękował także pracownikom Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie za pomoc przy obsłudze blisko 230 osób, co ułatwiło im przygotowania do wyjazdów.
Szczegóły obsługi i liczby
30 maja w krakowskim biurze paszportowym zarejestrowano 120 wniosków o wydanie paszportu, a wydano 107 dokumentów. Tego dnia w działaniach uczestniczyło 14 pracowników urzędu, którzy udzielali niezbędnych informacji oraz obsługiwali stanowiska przyjmowania wniosków i wydawania paszportów.
Źródło: malopolska.uw.gov.pl
