Przejdź do treści

LO Andrychów zdominowało festiwal artystyczny. Grand Prix, pierwsze miejsca i „Czarny Kot Festiwalu”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie wrócili z 46. Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży z imponującym dorobkiem nagród i wyróżnień. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności w wielu dziedzinach – od muzyki i literatury, przez plastykę oraz grafikę komputerową, po film i teatr.

Największe wyróżnienie zdobył Szymon Nikiel, który otrzymał Grand Prix w kategorii muzyka – wokal. Jury doceniło jego wykonanie, sceniczny talent i poziom prezentacji. To jednak tylko część sukcesów andrychowskiej młodzieży.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali uczniowie. Michał Smaza zdobył I miejsce w kategorii literatura – proza, a Milena Markowska zwyciężyła w kategorii grafika komputerowa. Anna Dudek wywalczyła II miejsce w kategorii plastyka oraz III miejsce w kategorii plastyka inspirowana twórczością Andrzeja Wajdy.

Na festiwalu nie zabrakło również wyróżnień. W kategorii plastyka doceniono Nadine Trójniak za rysunek oraz Julię Pyzio za grafikę komputerową. Milena Koczur otrzymała wyróżnienie w kategorii film. Indywidualne wyróżnienia aktorskie trafiły natomiast do Michała Smazy, Anity Baster i Adama Zająca.

Szczególne uznanie zdobył Teatr C’est La Vie działający przy LO w Andrychowie, który otrzymał wyróżnienie za całokształt działalności artystycznej. Jednym z najważniejszych momentów było także przyznanie szkole prestiżowej Nagrody „Czarny Kot Festiwalu”, przyznawanej placówkom prezentującym wyjątkowo wysoki poziom artystyczny podczas wydarzenia.

Sukces uczniów to również efekt pracy opiekunów. Szkoła podziękowała Iwonie Kaczmarek, Markowi Bakalarskiemu oraz Ewelinie Prus-Bizoń, którzy przygotowywali młodzież do występów i konkursów.

Wyniki osiągnięte przez LO Andrychów pokazują, że lokalna młodzież z powodzeniem rywalizuje z najlepszymi uczestnikami z całej Małopolski. Tegoroczna edycja festiwalu stała się dla andrychowskiego liceum jednym z najbardziej udanych artystycznych występów ostatnich lat.

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="900"]
Menu