Piekielny upał nie przeszkodził kolarskim ultramaratończykom rywalizować w wyścigu Małopolska 500-tka, zorganizowanym przez Klub Aquila Peleton Wadowice.

Po odebraniu numerów startowych, podpisaniu listy obecności i uzbrojeniu rowerów w nadajniki GPS, pierwsi zawodnicy wyruszyli w sobotni poranek punktualnie o godz. 8.00 (startowano indywidualnie, bądź w 6-osobowych grupach).

Trasa wyścigu krótszego (150 km) wiodła przez Stanisław, Skawinę, Wieliczkę, Gdów, Dobczyce, Lanckoronę, Zembrzyce do Jaroszowic, gdzie zlokalizowano metę na placu obok Centrum Kultury Zbywaczówka. Suma przewyższeń wynosiła 1800 m.

Jadący długą trasą (500 km) w Wieliczce skręcili w kierunku Niepołomic, by przez Opatowiec, Zakliczyn, Bobową, Łososinę, Rabkę, Zawoję, Krzeszów, Mucharz zmierzać do mety. Suma przewyższeń wynosi 4900 m.

Pierwszy na mecie (o godz. 14.00) zameldował się Łukasz Kofin ( Zabierzów; 5 godz. 15 minut), kilka minut później do Zbywaczówki dotarł Piotr Szafraniec (Chocznia), a trzeci czas „wykręcił” reprezentujący klub „Aquila Peleton” Bartosz Rybski (Wadowice).

Pierwsi kolarze walczący na trasie o długości 500 km spodziewani są na mecie około 2 godz. w nocy z soboty na poniedziałek (15/16 lipca).