W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. kryteriów wyboru optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S7 na obszarze województwa. W spotkaniu uczestniczył II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek.
W wydarzeniu wzięli także udział m.in. senator Monika Piątkowska, przedstawiciele środowisk społecznych, komitetów i stowarzyszeń, samorządowcy oraz szeroka delegacja z centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Dialog z samorządami i organizacjami społecznymi
Wicewojewoda Śmiałek podkreślił, że S7 to jedna z kluczowych osi komunikacyjnych Polski, dlatego jej przebieg przez Małopolskę musi uwzględniać zarówno potrzeby krajowego systemu transportowego, jak i oczekiwania lokalnych społeczności. Zespół ma pracować transparentnie i merytorycznie, by wypracować kompromisowe rozwiązania.
Zgodnie z decyzją Ministra Infrastruktury, koordynacja kolejnych działań przygotowawczych dla S7 w województwie została przeniesiona do centrali GDDKiA. Wzmocniono udział stron społecznych i samorządowych w procesie decyzyjnym — specjalny zespół został powołany tak, aby samorządy i organizacje społeczne miały w nim większość.
Źródło: malopolska.uw.gov.pl
