Przejdź do treści

Małopolskie Forum Obsługi Inwestora KPT w Nowym Sączu

Uwaga! Zamknięta droga w Binczarowej. Powiat nowosądecki

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu odbyło się Małopolskie Forum Obsługi Inwestora organizowane przez Krakowski Park Technologiczny. W spotkaniu wzięli udział m.in. wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, członek Zarządu Powiatu Michał Nowak, przedstawiciele samorządów z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego oraz eksperci specjalizujący się w inwestycjach i rozwoju gospodarczym.

Program wydarzenia obejmował zagadnienia związane z nowymi wyzwaniami inwestycyjnymi dla jednostek samorządu terytorialnego, możliwościami wsparcia rozwoju gospodarczego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji oraz zasadami przygotowania terenów pod inwestycje.

Poruszane zagadnienia

Eksperci Krakowskiego Parku Technologicznego zaprezentowali narzędzia i rozwiązania wspierające tworzenie lokalnych ofert proinwestycyjnych oraz mechanizmy ułatwiające współpracę samorządów z przedsiębiorcami. Omówiono także kwestie współdziałania jednostek samorządowych z TAURON Dystrybucja S.A. w zakresie rozwoju infrastruktury energetycznej.

Forum stanowiło platformę do wymiany doświadczeń, dyskusji o wyzwaniach stojących przed lokalnymi samorządami oraz budowania współpracy między instytucjami wspierającymi rozwój gospodarczy regionu.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu