Emilek urodził się 17 listopada 2022r. z wadą wrodzoną prawej nóżki – fibular hemimelia. To niezwykle rzadka wada a w Polsce rodzi się z nią ok 7 dzieci rocznie. U naszego synka nie wykształciła się kość strzałkowa, kość piszczelowa jest wygięta i krótsza o ok 3 cm od tej w zdrowej nóżce, a stópka ma tylko dwa paluszki i jest nieprawidłowo ustawiona.

Niestety, różnica w długości nóżek do momentu zakończenia fazy wzrostu cały czas będzie się pogłębiać. Emilka czeka kilka bardzo poważnych i bolesnych operacji mających na celu rekonstrukcję stopy i wydłużanie kości piszczelowej.

Lekarze mówią, że Emil będzie chodzić i ma szansę na sprawność, podobnie jak jego rówieśnicy. Dla nas najważniejsze jest to, by mógł samodzielnie się poruszać, by codzienność nie stanowiła dla niego pasma problemów, bólu i ograniczeń.

Po konsultacjach został nam przedstawiony plan leczenia, gdzie zaznaczono, ze pierwsza operacja powinna odbyć się w wieku 2 lat, a kolejna pół roku później. Na ten moment Emilek jest rehabilitowany dwa razy w tygodniu przez fizjoterapeutę i codziennie przez nas w domu. Robimy wszystko, by wypracować wzorce, które pomogą mu stanąć na nóżkach tuż po operacji. Wizja tego, że Emilek będzie samodzielny i sprawny powoduje, że jesteśmy pełni nadziei. Kosztorys z prywatnej kliniki, który otrzymaliśmy za przeprowadzenie pierwszych dwóch operacji opiewa na kwotę prawie 400.000,00 zł. Niestety jest to kwota ponad nasze możliwości finansowe dlatego zdecydowaliśmy się prosić o pomoc w ratowaniu sprawności naszego synka.

– Mówią rodzice Emilka

Zbiórka pieniędzy dla chłopca dostępna jest TUTAJ