::Emilek urodził się 17 listopada 2022r. z wadą wrodzoną prawej nóżki – fibular hemimelia.  To niezwykle rzadka wada a w Polsce rodzi się z nią ok 7 dzieci rocznie. 

Teraz trwa walka o powrót do normalności.

Jak informują rodzice:

U naszego synka nie wykształciła się kość strzałkowa, kość piszczelowa jest wygięta i krótsza o ok 3 cm od tej w zdrowej nóżce, a stópka ma tylko dwa paluszki i jest nieprawidłowo ustawiona. Niestety, różnica w długości nóżek do momentu zakończenia fazy wzrostu cały czas będzie się pogłębiać. Emilka czeka kilka bardzo poważnych i bolesnych operacji mających na celu rekonstrukcję stopy i wydłużanie kości piszczelowej. Lekarze mówią, że Emil będzie chodzić i ma szansę na sprawność, podobnie jak jego rówieśnicy.  Dla nas najważniejsze jest to, by mógł samodzielnie się poruszać, by codzienność nie stanowiła dla niego pasma problemów, bólu i ograniczeń. Po konsultacjach został nam przedstawiony plan leczenia, gdzie zaznaczono, że pierwsza operacja powinna odbyć się w wieku 2 lat, a kolejna pół roku później. Na ten moment Emilek jest rehabilitowany dwa razy w tygodniu przez fizjoterapeutę i codziennie przez nas  w domu. Robimy wszystko, by wypracować wzorce, które pomogą mu stanąć na nóżkach tuż po operacji. Wizja tego, że Emilek będzie samodzielny i sprawny powoduje, że jesteśmy pełni nadziei. Niestety, koszty leczenia w prywatnej klinice są ogromne i ponad nasze możliwości dlatego zdecydowaliśmy się prosić o pomoc w ratowaniu sprawności naszego synka.

Rodzice jak na razie nie wiedzą kiedy rozpoczną się licytacje dla ich synka

to zależy od fundacji

mówią

Dlatego też  robią co mogą aby już teraz walczyć o przyszłość Emila. Utworzyli wydarzenie- zbiórkę fantów. Co się nada? Zabawki, sprzęt RTV AGD, Gadżety, art. Szkolne, kosmetyki, słodycze, książki…

Przedmioty można dostarczyć do naszego domu po uprzednim kontakcie telefonicznym pod nr tel. 880 968 390 lub zostawić fanty w sklepie e-ekomax.pl Klecza Dolna 74, koniecznie podpisane (dla Emila)