Przejdź do treści

„Matki” – wzruszające przedstawienie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kinie Farys

Spektakl „Matki” w Kinie Farys w Bieczu. Gorlice

27 maja br. w Kinie Farys w Bieczu zaprezentowano wyjątkowy spektakl teatralny „Matki”, przygotowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu z Filią w Gorlicach. Przedstawienie zorganizowano z okazji Dnia Matki, a jego głównym motywem była bezwarunkowa miłość matki, troska, poświęcenie i siła więzi rodzinnych.

Scenariusz i reżyserię przygotował Stanisław Szczepaniak, a oprawę muzyczną zapewniła Joanna Sułkowska. W inscenizacji wystąpiły przede wszystkim mamy dzieci związanych ze ŚDS, a podopieczni placówki dołączyli do nich w części finałowej, tworząc poruszający obraz rodzinnego wsparcia i bliskości.

Publiczność przyjęła występ z dużym wzruszeniem, nagradzając artystów gromkimi brawami. Spektakl pełnił nie tylko funkcję kulturalną, ale też był pięknym świadectwem integracji oraz zaangażowania rodzin i uczestników ŚDS.

Reprezentacja Miasta i podziękowania

W wydarzeniu w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice wziął udział Wojciech Zapłata, Kierownik Wydziału Spraw Społecznych, który podziękował organizatorom i wykonawcom za przygotowanie wyjątkowego przedstawienia oraz pogratulował jego poruszającego charakteru.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu z Filią w Gorlicach od lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami, prowadząc działania terapeutyczne, integracyjne oraz rozwijając aktywność artystyczną i kulturalną swoich podopiecznych.

fot. Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu z filią w Gorlicach

Źródło: gorlice.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu