24 maja sprzyjająca pogoda zachęciła wielu do spaceru po zielonych terenach, podczas którego można było także skorzystać z podstawowych badań i konsultacji lekarskiej.
Organizatorzy przeprowadzili pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz prowadzili działania edukacyjne dotyczące zdrowia.
Profilaktyka, która ratuje zdrowie
Podczas takich akcji często udaje się na czas wykryć osoby wymagające pomocy medycznej i skierować je do odpowiedniej opieki, co zwiększa szanse na szybkie zadbanie o własne zdrowie.
