Przejdź do treści

Mieszkańcy pytają o Orlika i plac zabaw w Rzykach. „To wszystko zostało zbudowane za nasze pieniądze”

Coraz więcej pytań pojawia się wokół funkcjonowania kompleksu sportowego Orlik 2012 oraz placu zabaw w Rzykach. Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę nie tylko na ograniczone godziny otwarcia obiektu, ale również na akty wandalizmu i regularne spotkania osób spożywających alkohol na terenie przeznaczonym dla dzieci.

Największe zdziwienie budzi fakt, że boisko wybudowane w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, współfinansowane z budżetu państwa, województwa i gminy, w weekendy ma być dostępne jedynie przez trzy godziny dziennie – od 15:00 do 18:00.

– „Dlaczego boisko z programu Orlik jest czynne tylko 3 godziny w weekendy? Jest to obiekt zbudowany z naszych pieniędzy i jako obywatele chcielibyśmy mieć do niego pełen dostęp dla naszych dzieci” – pyta zbulwersowany mieszkaniec.

Na przesłanych zdjęciach widać tablicę informującą o źródłach finansowania inwestycji. Kompleks w Rzykach powstał w ramach programu Orlik 2012, przy udziale środków publicznych. Mieszkańcy podkreślają, że obiekt powinien służyć lokalnej społeczności w znacznie szerszym zakresie, szczególnie w weekendy i w okresie wiosenno-letnim.

To jednak nie jedyny problem zgłaszany przez mieszkańców. Kolejne pytania dotyczą dewastacji placu zabaw znajdującego się w pobliżu szkoły podstawowej. Na ławkach pojawiły się napisy wykonane sprayem, a wokół miejsca przeznaczonego dla dzieci można znaleźć porozrzucane butelki i puszki po alkoholu.

– „Czy zostali ujęci sprawcy dewastacji placu zabaw? Jakie działania zostały podjęte w tej kwestii? Plac zabaw znajduje się przecież w obrębie monitoringu” – pyta mieszkaniec.

Na zdjęciach widać również ślady regularnych spotkań odbywających się wieczorami na terenie obiektu. Według relacji mieszkańców problem ma powtarzać się od dłuższego czasu.

– „Czy służby miejskie podjęły działania wobec osób prowadzących regularne schadzki na placu zabaw, zaśmiecających go i pijących alkohol? To miejsce znajduje się pod monitoringiem” – dodaje autor pytań.

Mieszkańcy oczekują teraz konkretnych odpowiedzi ze strony gminy i służb odpowiedzialnych za utrzymanie porządku oraz nadzór nad obiektami publicznymi. Szczególnie że chodzi o miejsca, które z założenia mają służyć dzieciom i młodzieży.

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu