W czwartek 7 maja br. na boisku Szkoły Podstawowej w Męcinie 1 odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłce nożnej dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci. W turnieju wzięły udział reprezentacje ośmiu szkół z terenu gminy.
Po rozegranych meczach wyłoniono zwycięzców zawodów oraz przyznano miejsca honorowe uczestniczącym drużynom.
Wyniki zawodów
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie w składzie: Drożdżak Maria, Janik Martyna, Janik Milena, Młynarczyk Dominika, Nawalaniec Wiktoria, Piórkowska Alicja, Piszczek Aleksandra, Wrona Anita, Zelek Martyna. Opiekun: Michał Majka.
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie.
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Pasierbcu.
Uczestnicy, którzy otrzymali dyplomy za udział:
- Szkoła Podstawowa w Kłodnem
- Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu
- Szkoła Podstawowa w Pisarzowej
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie
Wręczenia nagród i dyplomów dokonali Jan Skrzekut, Wójt Gminy Limanowa, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Męcinie Grzegorz Krzak.
Zwyciężczynie reprezentujące gminę przystąpią do kolejnego etapu — Powiatowych Igrzysk, które odbędą się 15 maja (piątek) na stadionie MKS Limanovia w Limanowej. Życzymy powodzenia i gratulujemy wszystkim drużynom udanych rozgrywek.
Źródło: gminalimanowa.pl
