W niedzielę (23.04) odbył się turniej karate “Lubawka Cup 2023”. Młody Andrychowianin stanął na najwyższym stopniu podium. To już kolejny złoty medal 8-letniego Oskara, który trenuje karate od dwóch lat w Bielsku Białej.

Oskar jest uczniem szkoły podstawowej nr 2 w Andrychowie. Uczęszcza do 1-szej klasy. Treningi są wymagające i częste- 3 razy w tygodniu z grupą innych karateków w bielskim klubie Karate Kyokushin pod czujnym okiem Shihana Sławomira Dubiela , a raz w tygodniu prywatnie u Senseja Alexa Dubiela.  Taki tryb życia to wyzwanie dla młodego człowieka ale również dla rodziny- zawody są najczęściej daleko (na Lubawka Cup Oskar z rodziną jechał aż 4 godziny) i jest ich sporo- kolejne zaplanowane są na 20 maja a później na 3 czerwca.

W ciągu roku to jest jego czwarte pierwsze miejsce, ale podchodzę do tego bardzo ostrożnie, bo dla mnie- wychodząc na matę już jest zwycięzcą. Nie ważne czy wygrywa czy przegrywa, zawsze będę go wspierać. Dwa razy zdarzyło mu się przegrać, porażki też są ważne w tym sporcie,  jest bogatszy o doświadczenie i pracuje nad błędami. 

– mówi Aneta Klimek, mama Oskara