Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie, którzy zajęli I miejsce w wojewódzkim finale XXVI Turnieju o Puchar Tymbarku, spotkali się z burmistrzem Dariuszem Marczewskim. Włodarz pogratulował zawodnikom znakomitego wyniku i podziękował za wzorową reprezentację miasta i gminy.
Puchar Tymbarku to największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci, organizowany od 2000 roku. Finały wojewódzkie odbyły się w Wadowicach, gdzie młodzi sportowcy z Miechowa zaprezentowali wysoki poziom gry, determinację oraz zasadę fair play.
W zmaganiach uczestniczyły dwie drużyny z miechowskiej szkoły – chłopcy do lat 8 oraz dziewczęta do lat 12. Zespół dziewcząt walczył z pełnym zaangażowaniem w fazie grupowej, pokazując sportową postawę i wolę walki.
Kluczowe momenty i emocjonujące spotkania
Największy sukces osiągnęli jednak najmłodsi zawodnicy. Drużyna chłopców U-8 świetnie poradziła sobie w grupie, notując efektowne zwycięstwa z drużynami z Dłużca, Proszowic i Osieka oraz remisując ze Szkołą nr 130 z Krakowa. To pozwoliło im wyjść z pierwszego miejsca i awansować do fazy pucharowej.
Najbardziej dramatycznym był ćwierćfinał z ekipą „Spełniamy Marzenia” — po zaciętej końcówce mecz zakończył się remisem 4:4, a o awansie przesądziły rzuty karne. W nich fantastycznie spisał się bramkarz Filip Plutecki, który obronił trzy strzały przeciwników.
W półfinale młodzi piłkarze pokonali zespół Leśnicy-Gronia 3:2 i zameldowali się w wielkim finale, gdzie w decydującym spotkaniu pokonali SPSK Brzezinka 3:1, sięgając po tytuł mistrza województwa.
Dodatkowo tytuł Króla Strzelców turnieju zdobył Szymon Koćma, który strzelił aż 16 bramek.
Skład zwycięskiej drużyny:
Filip Maleta, Szymon Koćma, Filip Plutecki, Wojtek Mucha, Jasiek Szostakowski, Ignacy Domagała, Miłosz Gajos, Adam Rytkowski, Antek Gazy, Oliwier Płaszewski.
Trenerami i opiekunami zespołu byli Karol Jajkiewicz oraz Piotr Król.
Gratulujemy zawodnikom, trenerom i rodzicom tego znakomitego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
