Przejdź do treści

Mobilność ERASMUS+ w Czechach: uczniowie naszej szkoły w szkole partnerskiej

W tygodniu poprzedzającym Wielkanoc odbyła się wymiana uczniów naszej szkoły ze szkołą partnerską w Czechach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Włoch, Litwy, Turcji oraz Polski — wszystko w ramach projektu ERASMUS+ MILLENNIUM.

Wyjazd rozpoczął się w niedzielę, gdy grupą pociągu dotarliśmy do Pragi. Poniedziałek poświęciliśmy na poznawanie historii i zabytków stolicy Czech: zwiedziliśmy zamek na Hradczanach, Starówkę oraz wieżę Žižkov, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Główne atrakcje oglądaliśmy pieszo i podczas przejazdu specjalnym busem z przewodnikiem audio. Wieczorem, w międzynarodowym gronie, udaliśmy się do Pacova, gdzie mieści się szkoła partnerska.

Warsztaty STEAM i wymiana kulturowa

Przez kolejne cztery dni uczniowie brali udział w warsztatach opartych na metodyce STEAM — łączącej nauki ścisłe i sztukę, realizowanych w języku angielskim. To był doskonały czas na ćwiczenie komunikacji w języku angielskim i podniesienie jego poziomu poprzez współpracę z rówieśnikami z innych krajów. Uczestnicy byli goszczeni w domach czeskich kolegów, co umożliwiło głębszą integrację i lepsze poznanie kultury naszych południowych sąsiadów. W programie znalazły się też zajęcia przybliżające geografię, historię i tradycje Czech; dodatkowo odwiedziliśmy Tabor — miasto będące kolebką ruchu husyckiego.

Wcześniej w ramach projektu odbyły się wyjazdy do Karaman w Turcji oraz na Sycylię, do Messyny. W maju nasza szkoła będzie gospodarzem i przyjmie nauczycieli oraz uczniów ze szkół partnerskich. Każda mobilność w programie ERASMUS+ daje uczniom szansę na poszerzenie wiedzy nie tylko naukowej, ale też o świecie, uczy samodzielnego podróżowania, sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i przyjaźni oraz zwiększa motywację do nauki języka angielskiego.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu