Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środę (27 maja) po godzinie 12 na ulicy Jagiełły w Oświęcim. W akcji uczestniczyły służby ratunkowe, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.
Jak ustalili policjanci, 22-letni mieszkaniec powiatu bielskiego kierujący motocyklem marki Romet podjął manewr wyprzedzania. W tym samym czasie jadący przed nim kierowca lawety – 45-letni mieszkaniec gminy Oświęcim – sygnalizował i wykonywał skręt w lewo. Doszło do zderzenia obu pojazdów.

Motocyklista był przytomny. Ratownicy medyczni udzielili mu pomocy na miejscu, po czym został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Na ten moment nie podano informacji o stanie jego zdrowia.
Policjanci przypominają, że podczas wykonywania manewrów drogowych konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz pełnej koncentracji. Funkcjonariusze apelują również o przestrzeganie przepisów i dokładne obserwowanie sytuacji na drodze, zwłaszcza podczas wyprzedzania i skręcania.
