W czwartek, 4 czerwca 2026 roku, w Nasiechowicach zostanie odprawiona msza święta poświęcona pamięci mieszkańców zamordowanych podczas pacyfikacji w 1943 roku.
Nabożeństwo zaplanowano przy zbiorowej mogile znajdującej się w lesie nasiechowickim.
Przebieg uroczystości
Po zakończeniu mszy uczestnicy złożą kwiaty i zapalą znicze ku czci ofiar. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta „Nasiechowianka” z miejscowości Nasiechowice.
