Przejdź do treści

Msza w Nasiechowicach upamiętni 83. rocznicę pacyfikacji i mordu

83. Rocznica Pacyfikacji Mieszkańców Nasiechowic. Gmina Miechów

W czwartek, 4 czerwca 2026 roku, odprawione zostanie nabożeństwo ku czci mieszkańców Nasiechowic zamordowanych podczas pacyfikacji w 1943 roku.

Msza zostanie odprawiona przy mogile ofiar w lesie nasiechowickim.

Program uroczystości

Po zakończeniu liturgii planowane jest złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na pamiątkę tragicznych wydarzeń z tamtego okresu.

Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta „Nasiechowianka” z Nasiechowic.

Źródło: miechow.eu

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu