„Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora” – wpis o takiej treści pojawił się wczoraj na twitterowym profilu byłego redaktora naczelnego “Wprost” oraz „Newsweek Polska” Tomasza Lisa.

Swój obrzydliwy wpis Tomasz Lis tłumaczył w pokrętny sposób:

“W języku więziennym cela to kajuta, natomiast cela izolatka to  „ komora”. Kto był w więzieniu albo czyta książki- wie.”– napisał

Głupie zachowanie Lisa, w jeszcze głupszy sposób postanowiła wykorzystać partia Prawo i Sprawiedliwość. W najnowszym spocie PiS, widzimy tweet Tomasza Lisa, a w tle fragment nagrania przewodniczącego PO Donalda Tuska zapraszającego na marsz.

„Czy na pewno chcesz iść pod tym hasłem?” – pyta lektor w nagraniu

Spot nawiązuje do marszu 4 czerwca, na który lider PO Donald Tusk zwołuje polityków i zwolenników opozycji. Marsz ma przejść przez Warszawę, a udział w nim zapowiedziało ponad 50 tys. osób

W ten sposób muzeum Auschwitz pomnik wymordowanych w czasie II Wojny Światowej Polaków i Żydów przez nazistowskie Niemcy, stało się narzędziem walki politycznej w rękach PiS.

Do ohydnego materiału filmowego odniosło się na Twitterze muzeum Auschwitz:

Instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz – po jakiejkolwiek stronie politycznego sporu – uwłacza pamięci ofiar. To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej.