Jesteśmy prawie pewni, że często przeglądasz znane serwisy z samochodami ale nie możesz znaleźć niczego ciekawego dla siebie. Ale po co masz szukać dalej w Polsce jeśli pod nosem mamy NEXCAR? 

Dziś opowiem pokrótce o Oplu Grandland X z polskiego salonu i od pierwszego właściciela. 

Zaledwie 3 letni SUV zaopatrzony jest w dynamiczną i ekonomiczną jednostkę napędową wprost z koncernu PSA (Peugeot). Mówimy tutaj o 2 litrowym silniku  diesla o mocy 177km oraz 400 nm momentu obrotowego spiętym z automatyczną, ośmiobiegową skrzynią biegów. Pierwszą setkę zobaczymy na prędkościomierzu już po 9,5 sekundy.

Oczywiście jak na silnik wysokoprężny przystało cechuje się on przyzwoitym spalaniem na poziomie około 6,5 litra na 100km

Na wyposażeniu tego modelu znajdziemy asystenta pasa ruchu, zestaw głośnomówiący, kierownice mulitfunkcyjną czy klimatyzację 2 strefową. To tylko najważniejsze opcje które znajdziemy w tym samochodzie. Z ciekawszych rzeczy to znajdziemy jeszcze podgrzewaną przednią szybę która uchroni nas przed skrobaniem w zimowe dni. Jest ich o wiele więcej jak przystało na 3 letni samochód.

Wnętrze zachowane jest w dobrej kondycji (widywałem samochody z mniejszymi przebiegami a w dużo gorszym stanie) Poza niewielkimi śladami użytkowania w bagażniku próżno będzie nam szukać jakichś dodatkowych mankamentów. Siedzenia regulowane elektrycznie obszyte materiałem imitującym alcantara z dodatkami eko skóry. 

Pełne ogłoszenie znajdziecie TUTAJ