O sytuacji z niefortunną wypowiedzią Wójta Lanckorony Tadeusza Łopaty informowaliśmy TUTAJ

W trakcie swojej przemowy Wójt powiedział:

Szanuje głos każdego radnego, ale z wystąpieniem radnego Cory nie mogę się zgodzić. Myśmy tu podjęli uchwałę jakże ważną, radny Cora pomylił o czym jest ta uchwała- ona nie jest o działalności papieża ale w jego obronie. Niepotrzebnie teraz grzebać w czyjejś historii, radnym radzę nie dyskutować. I niestety Ci którzy się teraz wypowiadają wielcy uczeni, wrogowie nie Jana Pawła II, ale ojczyzny naszej! Polski Ludowej!, Polski Rzeczypospolitej Ludowej!. Proszę się tu nie śmiać panie radny. Każdy może się przejęzyczyć! Wymagam szacunku panie radny dla siebie i dla wójta. Wiem że wy mnie lekceważycie.

Słowa te zapamiętali mieszkańcy, po czy w Lanckoronie pojawiła się kartka z cytatem o Polsce Ludowej Wójta.

Kilka dni temu profil facebookowy “Izdebnik” poinformował o wszczęciu postępowania w tej sprawie i pierwszych przesłuchaniach:

’Świadek iście koronny” Dziś miałem okazję podziwiać nasz nowy wyremontowany za kilkadziesiąt tysięcy złotych gminny posterunek. Nie żeby mnie tam ktoś zaprosił na jakieś otwarcie. Zostałem wezwany w charakterze świadka w sprawie naklejenia tej słynnej karteczki. Serio policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Wiem, że w najbliższym dniach kolejni radni będą mieli okazję oglądać budynek przy ul.3 maja Powiem szczerze, że zaczynam powoli rozumieć w jakim celu w naszej gminie powstał ten posterunek.

Przeprowadziliśmy krótką rozmowę z Wójtem Tadeuszem Łopatą

Dawid Kierczak: Panie Wójcie, w nawiązaniu do ostatnich wydarzeń i kartką, jaką ktoś umieścił na pomniku w Lanckoronie z cytatem z nadzwyczajnej sesji. Czy to nie jest zbyt ostre działanie? 

Tadeusz Łopata: Bezczeszczenie urzędu dodatkowo tablicy pamiątkowej to ogromna przesada sprawcy. Funkcjonariusze działają pod tym kątem. Jest to potrzebne bo ktoś nakleił to na pomniku i na drzwiach wejściowych do urzędu, gdzie przychodzą obywatele gminy. Wójt to jest urząd, urzędnik wybrany przez ludzi i ja mam to traktować jak zwykły człowiek? Na to jest paragraf, nie będziemy pobłażać

Dawid Kierczak: Angażowanie funkcjonariuszy publicznych w śledztwa dotyczące naklejenia kartki? Nie uważa pan, że może to być odebrane jako marnotrawienie środków publicznych.

Tadeusz Łopata: Ja bronię urzędu- gdzie jest ustanowiony konstytucyjnie urząd Wójta gminy. No niestety panie redaktorze, proszę przemyśleć, te sugestie, bo niestety ale ja mam rację. W dzisiejszych czasach nikt nie ma szacunku do nauczycieli, do osób publicznych. O szacunek jest trudno, a zbliżają się wybory i moim zdaniem to co się dzieje w Lanckoronie,to jest przedwczesna kampania wyborcza w gminie i przez 8 lat to są te same osoby. Od tego jest policja- z podatków moich również i także jako obywatel, nie mogę sobie pozwolić na takie rzeczy.Ja mam osiągnięcia a uderzają we mnie ludzie, którzy dla Lanckorony nie zrobili nic