Przejdź do treści

Nowa linia kolejowa łącząca Kraków z Buskiem-Zdrojem coraz bliżej realizacji

TAK! Dla budowy nowej linii kolejowej. Małopolska

Plan budowy nowej linii kolejowej, która połączy Kraków z Proszowicami, Kazimierzą Wielką i Buskiem-Zdrojem, wkroczył w kolejny etap — przedstawiciele samorządów podpisali list intencyjny w tej sprawie.

W spotkaniu wzięli udział m.in. wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, reprezentanci władz lokalnych oraz dyrektor Biura Wojewody i pełnomocnik wojewody małopolskiego do spraw współpracy z organami administracji rządowej Łukasz Krzysztofik.

Łukasz Krzysztofik zwrócił uwagę, że temat jest poruszany od wielu lat, a podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok ku realizacji inwestycji. Podkreślił też chęć współpracy samorządów w celu poprawy dostępności komunikacyjnej, rozwoju kolei i usuwania barier transportowych, zaznaczając, że najważniejsze są potrzeby mieszkańców.

Planowana trasa i przebieg prac

Projektowana linia miałaby mieć ok. 73 km długości i prowadzić z Krakowa przez Zastów, Kocmyrzów, Proszowice, Kazimierzę Wielką i Wiślicę aż do Buska-Zdroju.

Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa skomunikowania północno-wschodniej części województwa małopolskiego oraz wybranych obszarów województwa świętokrzyskiego.

Źródła zdjęć: UMWM oraz ŚUW

Źródło: malopolska.uw.gov.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu