Plan budowy nowej linii kolejowej, która połączy Kraków z Proszowicami, Kazimierzą Wielką i Buskiem-Zdrojem, wkroczył w kolejny etap — przedstawiciele samorządów podpisali list intencyjny w tej sprawie.
W spotkaniu wzięli udział m.in. wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, reprezentanci władz lokalnych oraz dyrektor Biura Wojewody i pełnomocnik wojewody małopolskiego do spraw współpracy z organami administracji rządowej Łukasz Krzysztofik.
Łukasz Krzysztofik zwrócił uwagę, że temat jest poruszany od wielu lat, a podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok ku realizacji inwestycji. Podkreślił też chęć współpracy samorządów w celu poprawy dostępności komunikacyjnej, rozwoju kolei i usuwania barier transportowych, zaznaczając, że najważniejsze są potrzeby mieszkańców.
Planowana trasa i przebieg prac
Projektowana linia miałaby mieć ok. 73 km długości i prowadzić z Krakowa przez Zastów, Kocmyrzów, Proszowice, Kazimierzę Wielką i Wiślicę aż do Buska-Zdroju.
Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa skomunikowania północno-wschodniej części województwa małopolskiego oraz wybranych obszarów województwa świętokrzyskiego.
Źródła zdjęć: UMWM oraz ŚUW
Źródło: malopolska.uw.gov.pl
