Przejdź do treści

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oficjalnie otwarta

Polszczyzna na co dzień i od święta. Gmina Brzesko

W pobliżu szpitala oddano do użytku nowy, czteropiętrowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Obiekt oferuje ponad 3 tys. m² powierzchni administracyjno-biurowej, niemal 200 m² pomieszczeń dla zatrzymanych oraz prawie 600 m² garaży, w których zaplanowano miejsce dla 28 pojazdów oraz łodzi patrolowej.

Dotychczasowa siedziba przy ul. Szczepanowskiej stała się niewystarczająca wobec rosnącej liczby etatów i nowych wyzwań. Budynek nie był także przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. KPP w Brzesku wraz z posterunkami skupia blisko 150 funkcjonariuszy i 33 pracowników cywilnych, którzy dbają o bezpieczeństwo prawie 90 tys. mieszkańców powiatu. Policjanci bywali zmuszeni pracować w dodatkowych lokalach w centrum miasta oraz w pomieszczeniach strzelnicy, co utrudniało codzienne działanie.

Otwarcie i uczestnicy uroczystości

Nową komendę oficjalnie udostępniono 28 maja. W uroczystości udział wzięli m.in. zastępca komendanta głównego policji nadinspektor dr Rafał Kochańczyk, komendant wojewódzki policji w Krakowie nadinspektor Artur Bednarek wraz z zastępcami Pawłem Krauzem i Mariuszem Kudelą, wojewoda małopolski Krzysztof Klęczar, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, starosta brzeski Andrzej Potępa, wicestarosta Maciej Podobiński, radni, wójtowie gmin powiatu, byli i obecni pracownicy Policji, w tym były komendant Roman Gurgul, oraz zaproszeni goście.

„Oddajemy dziś do użytku nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. To miejsce nowoczesne, funkcjonalne i przygotowane do realizacji zadań, jakie stawia nam współczesna służba. To chwila satysfakcji, ale również moment wdzięczności wobec wszystkich, którzy przez lata konsekwentnie pracowali nad realizacją tej inwestycji. Nowa siedziba komendy jest efektem współpracy wielu osób i instytucji oraz wspólnego przekonania, że bezpieczeństwo mieszkańców jest wartością, w którą trzeba inwestować i o którą należy stale dbać” — mówił komendant powiatowy mł. insp. Marcin Mucha, któremu przekazano symboliczny klucz do budynku.

Starosta Andrzej Potępa przekazał również prezent od samorządów powiatu — czek na 200 000 zł. Podkreślił, że oddanie nowej komendy jest spełnieniem jednego z jego zawodowych marzeń, nad którym prace rozpoczęto już w 2015 roku.

„Nowy budynek to przede wszystkim nowe możliwości. Życzę Państwu, aby te nowoczesne przestrzenie i zaplecze techniczne pozwoliły na wprowadzenie jeszcze wyższych standardów, ułatwiając realizację nawet najtrudniejszych zadań. Niech to miejsce sprzyja dynamicznemu rozwojowi formacji i efektywności działań, niezmiennie przynosząc naszym mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i stabilności” — napisał w liście gratulacyjnym burmistrz Tomasz Latocha.

Jak informuje Komenda, koszt robót budowlanych realizowanych przez firmę Erbet wyniósł 39 432 338 zł. Całkowity planowany koszt inwestycji jest wyższy, gdyż obejmuje także przyłącza, pierwsze wyposażenie kwaterunkowo-biurowe, sprzęt łączności oraz wyposażenie transportowe.

Źródło: brzesko.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu