Przejdź do treści

Nowy odcinek Parku Kolejowego udostępniony w centrum Krakowa

Park Kolejowy z nowym odcinkiem! Połączenie Zabłocia i Podgórza już gotowe. Kraków
Fot. Patrycja Piekoszewska

Otwarto nowy fragment trasy prowadzącej od kładki nad Wisłą w stronę Zabłocia aż do ul. Powstańców Wielkopolskich. Wykonano tam m.in. ciąg pieszo-rowerowy z wydzielonymi pasami ruchu, zamontowano oświetlenie oraz ustawiono ławki i kosze na śmieci. Dodatkowo wyremontowano fragment dojścia przy ul. Traugutta, a nawierzchnię w rejonie ul. Dąbrowskiego dostosowano do wymogów ruchu rowerowego.

Nowo udostępniona część Parku Kolejowego ma sprzyjać rekreacji i ułatwić poruszanie się rowerem po śródmieściu Krakowa.

Plany kolejnego etapu

Trwają prace nad dokumentacją II etapu Parku Kolejowego, który obejmie obszar między ul. Grzegórzecką a ul. Miodową. Przyjęta koncepcja przewiduje m.in. strefy aktywności dla młodzieży, boiska, skatepark, miejsca do odpoczynku oraz dodatkową infrastrukturę rowerową.

Park rozwijany jest etapami. W ubiegłym roku udostępniono pierwszy fragment – między ul. Kopernika a ul. Grzegórzecką. Dotychczas zaniedbany teren został zrewitalizowany i stał się chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców Krakowa.

Źródło: krakow.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu