Po Mszy św. w parafii w Witanowicach uroczysty apel odbył się przy remizie OSP w Lgocie. W obchodach, które towarzyszyły świętu strażaków, uczestniczyli druhowie z Witanowic i Lgoty, poczty sztandarowe innych jednostek gminnych, Orkiestra Dęta z Zygodowic oraz zaproszeni goście.
Wśród przybyłych byli m.in. starosta wadowicki Mirosław Sordyl, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego Michał Chrząszcz, wójt gminy Tomice Witold Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Tomice Szymon Putek, sekretarz gminy Grzegorz Łopatecki, komendant powiatowy PSP st. bryg. Paweł Kwarciak, komendant gminny OSP dh Grzegorz Wojnowski, kapelan małopolskich strażaków bryg. w st. spocz. ks. Władysław Kulig, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja ks. Adam Bartnicki oraz dh Antoni Kwarciak z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie. Gospodarza uroczystości, prezesa OSP Lgota dh Stanisława Zająca, powitał zebranych.
Przekazanie sprzętu i poświęcenie
Podczas apelu miało miejsce oficjalne przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo‑gaśniczego. Kluczyki i dowód rejestracyjny z rąk starosty Mirosława Sordyla oraz wójta Witolda Grabowskiego odebrał naczelnik OSP Lgota dh Paweł Tomczyszyn. Nowy pojazd poświęcili zaproszeni kapłani.
Po okolicznościowych przemówieniach gości chętni zostali zaproszeni do wspólnego świętowania w odnowionej remizie OSP Lgota, która została przywrócona do użytku w maju 2024 roku po pożarze.
Źródło: tomice.pl
