Przejdź do treści

Nowy sprzęt ochrony ludności trafił do gminy Budzów

Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w gminie Budzów. Małopolska

Gmina Budzów wzbogaciła się o zestaw urządzeń zakupionych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Wśród przekazanych środków są lekki ciągnik z osprzętem i przyczepą, pług, szczotka, rozsiewacz, podnośnik TUZ, agregaty prądotwórcze zasilające urząd gminy, beczkowóz do dowozu wody pitnej, osuszacz powietrza oraz komplety ratownictwa medycznego wraz z wyposażeniem.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się dziś; w wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który podkreślił znaczenie pozyskanych środków dla zwiększenia bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych.

Środki i szkolenia

Gmina otrzymała niemal 476 tys. zł w ramach programu. Pieniądze przeznaczono nie tylko na zakup wyposażenia, lecz także na działania szkoleniowe. W ramach programu przeprowadzono również remont magazynu Ochrony Cywilnej oraz szkolenia dla pracowników urzędu, druhów OSP, członkiń KGW i sołtysów.

Źródło: malopolska.uw.gov.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu