Zdarzenie, które zostało zarejestrowane przez kamerę samochodową, miało miejsce w Kętach w sobotnie popołudnie (18.03)

Jak poinformował Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu asp.szt. Małgorzata Jurecka

tuż po godzinie 16 w Kętach na ulicy Spacerowej. Na nagraniu widać jak kierowca seata wyprzedzając samochód przed przejściem dla pieszych zlekceważył fakt, że na przejście wchodzi rodzina z dwójką małych dzieci. Osoby te zatrzymały się widząc pędzące auto. Na nagraniu widać również prawidłowe zachowanie dziecka jadącego hulajnogą. Zatrzymało się ono przed przejściem i czekało na swoich rodziców.

Autor, nagranie postanowił przekazać Policji, ponieważ  zachowanie pirata drogowego „zmroziło mu krew w żyłach” i mogło doprowadzić do tragedii. Teraz nagranie karygodnego i niebezpieczne zachowania kierowcy stało się podstawą do wszczęcia postępowania w związku z popełnionymi wykroczeniami wyprzedzania na podwójnej ciągłej oraz stworzenia zagrożenia dla pieszych poprzez nieustąpienie im pierwszeństwa na przejściu dla pieszych

Okazuje się, że skrucha przyszła tuż po ujawnieniu nagrania. Sprawca sam zgłosił się na Policję. Jest to mężczyzna z powiatu bielskiego, który przekazał przeprosiny dla członków rodziny, których o mały włos nie potrącił. 

Przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany wniosek do sądu, który będzie przesłany wraz z materiałami dowodowymi.

 

Żródło: KPP Oświęcim