Policja otrzymała zgłoszenie, że około godz. 12:30 z domu na terenie gminy Piwniczna-Zdrój wyszła kobieta z synami i prawdopodobnie udała się w kierunku pobliskiego lasu.
Natychmiast podjęto szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. W akcji brała udział liczna grupa funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz komisariatów podległych tej komendzie, a także policjanci Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, strażacy PSP z Nowego Sącza i miejscowych jednostek OSP oraz ratownicy Grupy Krynickiej GOPR.
W trudnym, górzystym terenie obejmującym około 10 hektarów wykorzystano drony, quady i inne pojazdy terenowe oraz psy tropiące.
Szczegóły działań poszukiwawczych
Po godzinie 17:00 funkcjonariusze odnaleźli zaginionych w lesie, w odległości około kilometra od miejsca zamieszkania. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Odnalezione osoby zostały przewiezione do szpitala na badania kontrolne.
Organizatorzy akcji dziękują wszystkim służbom i ochotnikom zaangażowanym w poszukiwania mieszkańców gminy Piwniczna-Zdrój.
Źródło: Policja Nowy Sącz
